Baza NEKROLOGÓW

Baza NEKROLOGÓW

Postprzez Marcin » 13 Cze 2013, 14:58

BAZA NEKROLOGÓW DO 1945

Na ostatnim spotkaniu MTG powstał pomysł o stworzeniu bazy nekrologów online. Takiej bazy nie wystarczy PO PROSTU ZROBIĆ !!!! To nie spis, czy lista - w założożeniu ma to być potężne interaktywne narzędzie online. To czy baza będzie przydatna i skuteczna zależy do jakości jej zbudowania, od metody obsługi we wszystkich kierunkach, mechanizmów wewnętrznych, i łatwości użycia. Mamy w tym doświadczenie - wiemy jak to zrobić - wile osób z MTG już pracuje nad tworzeniem takich baz - np. Baza Powstańców Styczniowych, czy Oficjalistów dóbr prywatnych.

Teraz zamierzamy uruchomić kolejną bazę crowdsourcingową - czyli taką którą tworzyć i z której korzystać mogą wszyscy za darmo.

Nekrologi stanowią niezwykle cenne źródło informacji, mówią bowiem nie tylko o umierającej osobie, ale jak wielka była wówczas rodzina, podawana jest na ogół niezwykle dokładnie data śmierci, oraz wiele pożytecznych informacji z życia. W setkach zbiorów archiwalnych znają się setki tysięcy nekrologów. To wspaniałe źródło wiedzy genealogicznej - bardzo słabo znane.
Bazę - myślę - możemy też poszerzyć o zaproszenia ślubne, które mają podobną strukturę, a nawet np. zaproszenia na bale.

Celem jest aby baza była DARMOWA. Aby tak się stało musimy jednak zebrać 2000zł. To koszty - silnika bazy, miejsca na serwerze, transferu, obsługi zgłoszeń, przygotowania formularzy, zabezpieczani przed spamem, hakerstwem ... część kosztów! Jeśli ktoś jest gotowy pomóc finansowo - to bardzo proszę - gdyż dotychczas wszystkie koszty budowy i obsługi ponosi niewielka grupa osób a korzystają osoby na całym świecie. Do transparentnej obsługi takich projektów powołaliśmy Fundację

Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KRS: 0000424038
Konto: Bank Pocztowy 96 1320 1856 2935 3154 2000 0001
Dopisek: "Nekrologi".
Można też wpłacać przez usługę Pay-pal na stronie http://www.genealogia.okiem.pl/fundusz.htm


(Fundację można też wykorzystać jako platformę prawną i fiskalną do działań, na które można np. zdobyć granty - bez potrzeba zakładania stowarzyszeń.)

:arrow: Wspomniana Baza Powstańców Styczniowych - http://www.powstanie.okiem.pl
Awatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 21
Dołączenie: 13 Mar 2009, 02:27
Miejscowość: Kraków

Powróć do Wykazy, bazy danych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron